Socialboost Хакатон Социально-полезных Приложений

Її проект KYC оnline переміг 9 команд на Pitch Competition у Києві та відправився на естонський острів. KYC оnline покликаний допомогти перевіряти потенційних контрагентів онлайн. Система аналізує можливого клієнта та оцінює ризики співпраці з ним. Зібрану інформацію програма відправляє на внутрішні CRM/ERP системи компанії.

Цього року вона відбувалась у мальовничому містечку Ліллехаммер у Норвегії, де колись у 1994 році проводили зимову Олімпіаду. Ми працювали з 8 ранку до 19 вечора, тож у нас залишався час хіба що на спільну вечерю. Майже весь вільний час ми присвячували роботі над завданнями. Це було досить інтенсивно, але ми розуміли, що без таких зусиль перемогти на такому рівні змагань не вдасться. Всесвітньо відомий стартап-єдиноріг Bolt (Taxifay) свої перші 2 млн.

Першочерговим завданням є формування команди, і мені в цьому плані дуже пощастило, адже я вже є членом волонтерської групи, з якою не страшно взятися за найскладніші технологічні завдання. Проте важливо поєднувати унікальні навички та досвід, які кожен хакатони учасник може внести в команду, не дублюючи ролі один одного. Журі високо оцінило наші рішення, і в результаті ми стали переможцями одного з челенджів. Церемонія нагородження відбулася 24 лютого, за рік після початку повномасштабного вторгнення.

Також цікавилися кейсами використання іноземних систем, зокрема, супутникових знімків, і як всі ці технології разом із мужністю наших воїнів впливають на хід війни. 🌐 Навчайся з досвідченими менторами, готовими поділитися секретами індустрії. Вдячна Вашій Наppy команді за пізнавальний, актуальний контент. Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись. Володимир Зеленський та Емі Поуп обговорили ключові напрями діяльності організації в Україні. InnovationLab – це міжнародний центр ІТ знань і технологій.

що таке хакатони

А дехто навіть може змінити професію, завдяки участі в хакатоні. Школи-учасниці фестивалю мають реальні кейси, коли батьки, спробувавши себе в ролі вчителів, пішли здобувати другу вищу освіту в педуніверситети, аби викладати в школі, де вчаться їхні діти. “Але найцінніше для мене було те, що коли батьки виходили з класу, до них підходили їхні діти й обіймали, додаючи, що “ти в мене найкращий чи найкраща”. А батьки ще й побачили, що таке вчительство, наскільки ми відкриті до діалогу, а наша робота – це нелегкий хліб”, – додає Олександр. А під час хакатону діти збиралися на годинку-дві, навіть між тривогами, спілкувалися і спільно щось створювали.

Це пов’язано, насамперед, з неймовірною швидкістю розвитку інтернет технологій, що прямо пов’язані з громадянським суспільством, соціальними ініціативами і проектами для користі населенню. Протягом 24 чи forty eight годин IT спеціалісти мають можливість перетворити свої найгеніальніші задумки та ідеї в перспективні проекти з використанням інтернету і мобільних технологій. Протягом виділеного часу учасники планують проект, починаючи зі створення концепції і завершуючи бізнес-планом, командою і реалізацією проекту. Якщо дозволить епідеміологічна ситуація, то марафон відбудеться в режимі оффлайн. У такому разі організатори оплачують програмістам дорогу до місця провадження, проживання, а також харчування впродовж двох днів хакатону.

Отримуйте задоволення від процесу, хакатони — це весело», — Віталіна Литвин. Завдання хакатону оголошують на початку самого заходу, проте тематику учасники знають наперед. Це люди, які можуть щось порадити, оцінити поточний прогрес, а також надати інформацію, якою команда не володіє. На початку XXI століття хакатони стали надзвичайно популярними. Це захід, під час якого різні спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення згуртовано працюють над розв’язанням певної проблеми або створенням нового продукту (сервісу чи застосунку). Проте результатом роботи учасників можуть бути не лише програмні продукти.

Хакатон – це захід для розробників та інших фахівців у сфері IT, в ході якого формуються команди і спільно вирішуються певні завдання протягом конкретного проміжку часу. Social Innovation Camp – британський хакатон, на якому протягом 48 годин команди створюють і презентують журі свої проекти. Учасники з усього світу намагаються представити ідеї, за які отримують гранти і фінансову підтримку. Було розроблено логотип, що символізує головну ціль ідеї – зберегти культурну спадщину та відроджувати старовинні ремесла через онлайн-курси, для того щоб діти і молодь навчались і продовжували локальні традиції. Адже працюють над розробкою та просуванням системи використання багаторазових стаканів для напоїв To-Go в мережі кав’ярень Одеси. «Участь в проєкті стала для мене особисто джерелом сили та натхнення.

«Буде спільна проблема, а учасники мають її розв’язати, – розповідає Яна Левицька, адміністраторка Tech StartUp School. – У перший день вони повинні орієнтовно зрозуміти, яка в них ідея, а наступного дня вже над нею працюватимуть та її представлятимуть». «Колеги із АНТС організували та успішно здійснили проєкт, який має надзвичайно потрібний формат для розбудови кращого життя в країні – формат вибору важливої ідеї і розуміння процесу її реалізації». «Не бійтеся брати участь у хакатонах, навіть якщо ви щось не вмієте.

Тобто для наших учнів і учениць хакатон став додатковою можливістю для спілкування, якого, на жаль, їм бракує через війну”. У фінальний день для директорів та заступників організували командний воркшоп, аби обговорити плани на наступний рік, а також поділитися думками, як впливає на школи участь у подібних заходах. Цікаво, що під час Хакатону для його учасників експерти НАТО та ІТ-індустрій прочитають лекції, зокрема, щодо практик (кейсів) використання інноваційних технологій в оборонному секторі як у світі, так і в Україні.

Варто підкреслити, що, особливо в умовах операції Об’єднаних сил чи в контексті інших спільних дій, така система має допомогти ефективніше виконувати завдання складовими сектору безпеки і оборони України. Як заявляють організатори заходу, він є інструментом персонального і професійного розвитку учасників, які звикають мислити за категоріями «проблема-спосіб вирішення», а не «запитання-відповідь». «Перший хакатон, у якому я брав участь, відбувся ще у 2017 році.

Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель обговорив з главою МЗС України Дмитром Кулебою потреби у системах протиповітряної оборони. Космічна організація має власний хакатон, тематика яких зазвичай пов’язана з роботобудуванням і космосом. У соціальній мережі є сторінка, де публікуються всі майбутні заходи.

  • Престижний вищий навчальний заклад регулярно проводить хакатони, де обдаровані студенти можуть заявити про себе і отримати гранти на навчання і навіть в майбутньому пропозиції від роботодавців.
  • Це було за 2 тижні до початку хакатону і з цього моменту стартувала наша інтенсивна підготовка.
  • Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах.
  • Обидва твори розкривають соціальні проблеми пореформеної доби в Україні, а також представляють одну епоху, проте для дітей це два окремі та зовсім різні твори.
  • Наприклад, NASA Space Apps Challenge від Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) вже eleven років поспіль збирає десятки тисяч космічних ентузіастів по всьому світу.
  • Це змагання, де кожен учасник може випробувати себе, зарядитися командним духом та запропонувати корисну для людства ідею чи продукт.

“Суть хакатону не в тому, аби щось відсвяткувати, а в тому, щоби провести певний марафон спільних дій, під час якого народжуються освітні продукти або ухвалюються важливі рішення, – каже Катерина Спітковська. – Це формування свідомої спільноти однодумців, спільноти батьків, дітей і, звісно, вчителів. Якщо хтось не знає, як налагодити комунікацію між усіма учасниками освітнього процесу, хакатон – дуже крутий інструмент”. Окремі фахівці та навіть цілі агентства – креативні, які пропонують рішення, як ефективно протистояти ворожій дезінформації.

Найкращі ж проєкти отримують фінансування на реалізацію. На хакатонах часто вирішуються проблеми не просто конкретних компаній чи галузей, а й цілого суспільства. Наприклад, саме на медичному хакатоні, який організовує Масачусетський технологічний інститут, розробили технологію 3D-друку протезів. Я вирішив простими словами розповісти, що таке хакатон, навіщо він потрібен і в чому його основні особливості.

Сподіваюся, що вам все зрозуміло після прочитання статті. А якщо ні – тоді запрошую вас спуститися в коментарі і задати питання мені або іншим учасникам блогу Робибізнес.укр. До того ж там можна просто поспілкуватися про хакатони і поділитися досвідом, якщо ви там брали участь. Трапляється таке, що учасники не сплять добу-дві, намагаючись за короткий часовий проміжок розв’язувати складну задачу. Переможці нагороджуються цінними призами й іноді отримують підтримку професіоналів для втілення в життя своїх проектів, починаючи порадами або менторством і закінчуючи фінансовою допомогою.

що таке хакатони

ІТ-спільнота,  кіберспільнота, інженери – всі підключилися на допомогу армії. Національний оборонний хакатон – це  платформа для комунікації між державним та приватним сектором. Ми отримали від Збройних Сил України сотні завдань, які потрібно вирішити шляхом об’єднання кібер-,  інженерної спільноти та військових фахівців. Ми хочемо, щоб представники Ради нацбезпеки і оборони, Генерального штабу, Міністерства оборони України та інших структур побачили, які є цікаві проєкти, яка патріотично налаштована в нас молодь. Усі вони частину свого життя готові віддавати на потреби Збройних Сил України,щоб наблизити нашу перемогу, – сказав Єгор Аушев. Хакатони для громад об’єднують небайдужих громадян, які розробляють ідеї, спрямовані на покращення різних аспектів громадського життя.

Розвивайте не лише фахові скіли, а також навички презентації, ефективної комунікації, креативного мислення, здатності виходу «за обмежуючі рамки» для пошуку нових рішень. «Були деякі труднощі з операційними системами, адже софт, який нам підходив випускається на Linux і Windows, а ми всі прийшли з Macbook. Також були питання щодо правильного експорту моделей для проєкту, однак це все ми перемогли кмітливістю» — Данііл Болдирєв, переможець NASA Space Apps Challenge Dnipro 2022.

Учасники можуть бути як внутрішніми співробітниками компанії, так і зовнішніми учасниками, включно зі стартапами та незалежними розробниками. Корпоративні хакатони надають учасникам можливість продемонструвати свої навички та отримати фінансову підтримку для розвитку своїх проєктів. За 5 років проведення локального етапу NASA Space Apps Challenge у Дніпрі до нього долучилися понад 900 учасників, які разом презентували понад one hundred thirty проєктів. Оскільки цього року хакатон проходив в онлайн форматі, до нього змогли приєднатися учасники з різних куточків нашої країни — Одеси, Львову, Запоріжжя, Івано-Франківська, Черкас, Києва та інших міст. Рекордна кількість учасників і проєктів цього року — 195 і 38 відповідно — говорить про те, що зараз молодь шукає можливості для розвитку.

Перемога в українському хакатоні дала нам можливість взяти участь у TIDE NATO Hackathon 2023. Цей хакатон є частиною циклу подій, мета яких — покращити взаємосумісність НАТО та союзників через пошук інноваційних рішень та підходів. Ми прагнули перемогти, щоб запропонувати найкращі рішення для покращення взаємодії між країнами-учасницями НАТО та щоб якомога більше людей почуло про Україну. Ці заходи створені для того, щоб студенти могли продемонструвати свої навички програмування та дизайну, працювати в командах і вирішувати реальні технічні завдання. Такі хакатони сприяють обміну знаннями та досвідом між студентами, а також створюють можливості для майбутніх професіоналів у галузі інформаційних технологій.

що таке хакатони

Цікаво було учням, бо для них це був сюрприз, що їхні мама, тато, бабуся чи дідусь можуть прийти в школу і провести урок в їхньому класі. І для педагогів теж є плюс, адже батьки на власному досвіді побачили, що це за праця, яка є віддача і як потрібно поводити себе по відношенню до вчителів. На хакатонах працював над досить різноманітними завданнями — від розробки ультразвукового 3D сканеру до створення гри про вплив космічних польотів на людину. У 2018 році команда Сергія пройшла локальний відбір хакатону, але перемоги на глобальному рівні, на жаль, не отримала. Цього року Сергій працював над завданням Make a Moonquake Map!

Тематичні хакатони сприяють розвитку конкретних галузей, корпоративні хакатони стимулюють інновації всередині компаній, а студентські хакатони формують майбутнє покоління ІТ-фахівців та підприємців. Разом ці події створюють динамічне та надихаюче оточення для розвитку технологій і пошуку новаторських ідей. Податися на хакатон можна цілою командою або самостійно (тоді організатори включать вас в одну з команд відповідно до напряму ідеї, який ви вкажете під час реєстрації). Зробити це можна з будь-якої точки України, адже все відбуватиметься онлайн з використанням програм Slack та Zoom. А ще хакатон — це дуже багато якісного спілкування і нових знайомств. Навіть якщо ви прийшли зі своєю командою, то все одно зав’яжете контакти із менторами, журі або організаторами.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *